Skontaktuj się z nami!

Jak pozbyć się wilgoci?

Utrzymywanie prawidłowego poziomu wilgotności w pomieszczeniach, w których żyjemy jest niezwykle istotne. Ma to niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, zdolność koncentracji, efektywność i na komfort użytkowania danego pomieszczenia. Wilgoć w domu jest naturalnym zjawiskiem – o tym trzeba wiedzieć. Jednak kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli i zauważamy, że na ścianach pojawiają się ciemne plamy, a w domu unosi się charakterystyczny zapach, należy szybko interweniować. Jest kilka środków na pozbycie się wilgoci w domu. Jedne są bardziej skuteczne, inne – mniej. Te pierwsze są zwykle bardzo kosztowne.

Bardzo ciekawą propozycją wydaje się elektroosmoza, dzięki której nie tylko pozbędziemy się wilgoci, ale również zapobiegniemy jej nawrotom. Aparat elektroosmotyczny emituje fale elektromagnetyczne o odpowiednim natężeniu. Te z kolei powojują efekt tzw. odwróconej osmozy. Dochodzi wówczas do odprowadzenia całej wilgoci, które zbierała się przez lata w murach budynku, ku jego gruntom. Specjalistyczną stację można zainstalować zawsze i w bardzo łatwy sposób. Warunki pogodowe nie odgrywają tu żadnej roli. Samo założenie urządzenia trwa niespełna kilkanaście minut i już od pierwszej chwili przynosi zamierzone efekty. Urządzenie jest rzecz jasna energooszczędne. Jego utrzymanie nie narazi nas na wysokie koszta – to około 1 złotówka w skali miesiąca.

Stacja elektroosmotyczna jest urządzeniem niewielkich rozmiarów i instaluje się ją w piwnicy lub na parterze domu. Najważniejsze jest jednak, żeby swoim działaniem obejmowała cały budynek. Nie jest to trudne przy tak szerokim spektrum działania elektroosmozy. Ta metoda chroni przed wilgocią dom w promieniu 20 metrów. Żadna izolacja przeciwwilgociowa dostępna na rynku nie oferuje takiej ochrony, ani nie posiada tak atrakcyjnej ceny. Warto wiedzieć, że koszt izolacji 1m2 domu średniej wielkości to około 200zł. Natomiast elektroosmoza to koszt zaledwie 1zł miesięcznie. Standardowe osuszanie, usuwanie grzyba lub wilgoci trwa od 3-36 miesięcy. Elektroosmoza jest oczywiście bezpieczna (a nawet przyjazna) dla środowiska, domu oraz jego użytkowników. Delikatnie ozonuje powietrze i przeciwdziała negatywnemu wpływowi żył wodnych, które znajdują się w okolicach wielu budynków (choć ich mieszkańcy często nie wiedzą o nich).

Najmocniejszą stroną tego innowacyjnego rozwiązania jest jednak fakt, że elektroosmoza nigdy nie przestaje chronić nas przed wilgocią. Nie musimy się więc martwić o swój dom – możemy zacząć mieszkać w nim z przyjemnością i spokojem. Mamy bowiem pewność, że jesteśmy profesjonalnie chronieni przed nawrotem wilgoci. Zwłaszcza, że urządzenie posiada 20 letnią gwarancję. Warto chyba zainwestować w tak skuteczne połączenie tradycji i technologii. I warto pozbyć się wilgoci raz na zawsze.

Jeśli więc zainteresował Cię nasz wpis, napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania! Lubimy pomagać.

Dojazd gratis!
Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.

Polecają nas

Dojazd gratis!

Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.