Skontaktuj się z nami!

Jak pozbyć się szerszeni?

Czy znasz jakieś niezawodne sposoby na usuwanie gniazda szerszeni?

Zrzucenie gniazda? Myślisz, że to działa? Czy naprawdę wydaje Ci się, że tak łatwo jest zrzucić duże i ciężkie gniazdo aktywnych szerszeni? A nawet jeżeli uda Ci się to zrobić to… co dalej? Gniazdo zostanie – tyle że na ziemi, a szerszenie ruszą w pogoń za tym, kto ośmielił się zaatakować ich siedzibę!

Jak wiadomo zwalczanie szerszeni nie jest prostym zadaniem. Wymaga nie tylko profesjonalnego podejścia, konkretnych umiejętności i wiedzy na temat owadów, ale także odpowiedniego sprzętu. W jego skład wchodzą odpowiednio dobrane narzędzia oraz specjalistyczny strój, tzw. skafander. Jeżeli zastanawiasz się jak zlikwidować gniazdo szerszeni samodzielnie – podpowiadamy, że powinieneś zacząć od skompletowania odpowiedniej odzieży, w tym także zasłony chroniącej twarz. Szerszenie należą do grupy agresywnych owadów latających. Atakują człowieka niesprowokowane, a ich użądlenia są dotkliwe, bardzo bolesne i długo się goją. Jad szerszeni stanowi poważne zagrożenie dla alergików. Już jedno użądlenie może spowodować silną reakcję uczuleniową czy wstrząs anafilaktyczny (w niektórych przypadkach wymaga natychmiastowego podania adrenaliny – kilkanaście sekund decyduje o przeżyciu). Dla osób, które nie są uczulone na jad szerszeni większa liczba użądleń również jest niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia.

Zanim zaczniemy rozmyślać o tym jak pozbyć się szerszeni powinniśmy dowiedzieć się jak groźny jest dla nas ich jad. Testy wykazują jednak alergie dopiero po przebytym użądleniu. Zatem jeżeli nie masz pewności czy jesteś uczulony na jad szerszeni czy też nie – najlepiej załóż, że cierpisz na alergię i nie zbliżaj się w okolice gniazda tych owadów bez zestawu nierzadko ratującego życie: ampułka adrenaliny + strzykawka, obecnie występująca w wersji ampułko-strzykawki umożliwiającej szybką aplikację.

Szukając odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się szerszeni nie powinniśmy poprzestawać na radach typu: poczekaj do zimy, wtedy można względnie łatwo przenieść gniazdo. Niestety, okazuje się, że nawet zimą teoretycznie śpiące owady łatwo sprowokować do ataku, jeżeli naruszy się ich lokum.

Podsumowując, nie ma złotego środka, który podpowiedziałby nam jak usunąć gniazdo szerszeni i byłby skuteczny w każdej sytuacji. Kluczowe dla powodzenia tego zabiegu jest działanie adekwatne do okoliczności. M.in. z tego powodu zaleca się powierzenie zabiegu usunięcia gniazda szerszeni profesjonalistom świadczącym usługi dezynsekcyjne. Wybierając naszą ofertę otrzymujesz od nas Gwarancję 100% Satysfakcji! To znaczy, że nasi wykwalifikowani pracownicy zawsze dobiorą najlepszą w danej sytuacji metodę pracy, a dezynsekcja przebiegnie sprawnie, skutecznie i bezpiecznie, przy zachowaniu obowiązujących norm i wedle najwyższych standardów.

Zachodzisz w głowę jak pozbyć się szerszeni, które zamieszkały w Twojej okolicy? Skontaktuj się z nami, a rozwiążemy ten problem błyskawicznie! Zadzwoń: 799-395-457 lub napisz do nas przez formularz znajdujący się na stronie internetowej!

Dojazd gratis!
Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.

Polecają nas

Dojazd gratis!

Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.