Skontaktuj się z nami!

Jak pozbyć się korników?

Doradzamy jak pozbyć się korników – na różne sposoby!

Zastanawiasz się jak pozbyć się korników, które drążą otwory i korytarze w Twoich ulubionych drewnianych meblach, przedmiotach domowego użytku, elementach konstrukcyjnych budynków czy nawet całych budynkach? Skontaktuj się z naszą firmą! Do walki z kornikami oraz innymi szkodnikami drewna polecamy oferowaną przez nas usługę fumigacji. Zabieg objęty jest Gwarancją 100% Satysfakcji! Dajemy Ci ją po to, abyś miał pewność, że zamówienie fumigacji to pewna inwestycja, dzięki której skutecznie pozbędziesz się korników żerujących na obiektach drewnianych! Co więcej, Gwarancja, którą otrzymasz od naszej firmy, obejmuje także pełne bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu! Do przeprowadzenia fumigacji wykorzystujemy specjalistyczne, starannie wyselekcjonowane, najlepsze środki – dostępne wyłącznie dla firm posiadających stosowne uprawnienia oraz najwyższej klasy narzędzia. Nasze wieloletnie doświadczenie w sektorze DDD oraz kwalifikacje są Gwarancją tego, że w każdej sytuacji dobierzemy najlepszą metodę pracy oraz skutecznie i bezpiecznie ją zrealizujemy!

Dlaczego polecamy zabieg fumigacji?

Doradzając naszym Klientom jak pozbyć się korników podkreślamy, że bezwzględnie najlepszym sposobem jest zabieg fumigacji. Metoda ta, zwana potocznie „gazowaniem”, jako jedyna pozwala na skuteczną eliminację korników w sposób w pełni bezpieczny dla powierzchni oraz użytkowników obiektów – ludzi i zwierząt! Jak to działa? Otóż, specjalistyczne urządzenia (fumigatory), jakie wykorzystujemy w swojej pracy, ze środków przeznaczonych do dezynsekcji korników (fumiganty) wytwarzają opary likwidujące do 100% populacji szkodników! Ze względu na najwyższą skuteczność tej metody oraz bezpieczny charakter cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem wśród osób zmagających się z kornikami. Usługa fumigacji jest świadczona w celu ratowania przed kornikami przedmiotów oraz obiektów drewnianych.

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że częstym problemem są korniki żerujące na krokwi dachowej i poddaszu oraz innych drewnianych elementach konstrukcyjnych budynków. W tej sytuacji bardzo ważna jest Twoja szybka reakcja! Jedynie niezwłoczne wykonanie zabiegu fumigacji pozwoli Ci ocalić dach przed trwałym zniszczeniem i koniecznością wykonania kosztownych napraw! Nie marnuj czasu na próbowanie zawodnych sposobów w nadziei, że pomogą! Nie ryzykuj zniszczeniem dachu i obciążaniem portfela przez koszty jego naprawy! Jeżeli spostrzeżesz, że korniki zadomowiły się w Twoich meblach lub innych drewnianych przedmiotach, również nie zwlekaj i jak najszybciej wezwij ekipę dezynsekcyjną! Wyłącznie zdecydowane działanie pozwoli Ci zminimalizować straty powodowane przez korniki drążące w drewnie otwory i korytarze!

Jeżeli zależy Ci na kompleksowym odświeżeniu obiektu czy przedmiotów po przeprowadzeniu zabiegu fumigacji, polecamy usługę ozonowania, której wykonanie gwarantuje sterylność, podnosi komfort korzystania z obiektu, jednocześnie wpływa korzystnie na jego kondycję oraz samopoczucie użytkowników.

Jak pozbyć się korników na własną rękę?

Jeżeli podejmujesz próbę samodzielnej walki z kornikami, musisz uzbroić się w cierpliwość. Na ogół sposoby zwane domowymi są bardzo czasochłonne i pociągają za sobą ryzyko strat – finansowych i materialnych. Teoretycznie mamy do wyboru kilka niby-trików:

1) cebula – w wypraszaniu korników z drewnianych obiektów, przedmiotów i konstrukcji podobno pomaga regularne nacieranie ich cebulą: czynność tę należy powtarzać codziennie (najlepiej kilka razy dziennie) przez co najmniej dwa tygodnie; za każdym razem należy używać świeżej, przekrojonej cebuli;

wady: przykry zapach utrzymujący się długo, a nierzadko trwale; brak skuteczności; sposób czasochłonny, trudny do wykonania i generujący straty – jeżeli po dwóch tygodniach nie przynosi rezultatów, spustoszenia w drewnie dokonane przez korniki są tak rozległe, że, naraża nas to na konieczność naprawy czy nawet wymiany zaatakowanych przedmiotów/obiektów;

2) „chemia” – mamy do wyboru kilka wariantów:
a) terpentyna
b) zestaw: terpentyna + wosk pszczeli
c) mieszanka: terpentyna + nafta + naftalina
d) benzyna / denaturat / formalina.

Uwaga: Wszystkie wymienione wyżej sposoby wymagają od Ciebie zachowania szczególnej ostrożności oraz powzięcia środków bezpieczeństwa: bezwzględnie musisz zaopatrzyć się w rękawiczki (najlepiej grubsze, do prac domowych, jednak niekrępujące ruchów palców – sposoby te wymagają precyzji) oraz maseczkę ochronną na twarz. Tak przygotowana/y napełnij strzykawkę terpentyną (a) i za pomocą grubej igły wstrzykuj w otwory wydrążone przez korniki odpowiednią dawkę substancji (aż zacznie wyciekać). Po wypełnieniu wszystkich dziur zalep (b) każdy z nich rozgrzanym woskiem pszczelim (kosztowne). Jeżeli walczysz z kornikami, które zadomowiły się w jednym, niewielkim przedmiocie możesz zanurzyć go w roztworach (c) lub substancjach (d) i pozostawić tak na kilka dni, regularnie uzupełniając poziom preparatu.

Wady: Nikogo nie trzeba przekonywać, że metody te są zawodne, czasochłonne, kosztowne i niosą ze sobą ryzyko uszkodzenia cennych dla nas przedmiotów. W żadnym wypadku nie nadają się do stosowania względem przedmiotów czy obiektów o wartości sentymentalnej/użytkowej, wieloletnich, a tym bardziej antyków!

Działaj!

Jeżeli zależy Ci na jak najszybszym, jedynym w pełni bezpiecznym i w 100% skutecznym rozwiązaniu problemu korników żerujących na Twoich drewnianych przedmiotach i obiektach – skontaktuj się z naszą firmą! Zadzwoń: 799-395-457 lub napisz do nas przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej i zamów usługę fumigacji już teraz!

Dojazd gratis!
Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.

Polecają nas

Dojazd gratis!

Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.