Skontaktuj się z nami!

Elektroosmoza

Kupując mieszkanie lub dom z drugiej ręki, bądź otrzymując takowy w spadku, nie mamy wiele wpływu na to, w jaki sposób został wybudowany, oraz jak go użytkowano. Przejmujemy budynek wraz z wszystkimi jego zaletami, ale również wadami. Jedną z nich są problemy konstrukcyjne, na przykład niewłaściwe materiały izolacyjne lub wadliwe podpiwniczenie, które przy dłuższej eksploatacji oznaczają zawilgocenie całego budynku lub też pojedynczych pomieszczeń. Również nowe budownictwo posiada mankamenty, na przykład złą wentylację. Jeśli do tego dołożymy częste zawilgocenie mieszkania na przykład rozwieszaniem prania, gotowaniem bez używania okapu czy braniem prysznica, możemy mieć problem z nadmiarem wilgoci w mieszkaniu. Jest ona wszechobecna w powietrzu, ale jej nadmiar zaleca się usuwać za pomocą wentylacji. Zawartość pary wodnej w powietrzu jest zmienna i uzależniona od ciśnienia atmosferycznego i temperatury. Ze względów zdrowotnych przy temperaturze 20-22 stopni Celsjusza powinna wynosić 30-65%. Jeśli przekracza 70%, warunki zaczynają sprzyjać powstawaniu grzybów i pleśni, niszczących konstrukcję budynku oraz szkodzących zdrowiu domowników.

Jedną z metod, polecanych przy osuszaniu murów jest elektroosmoza. Jej stosowanie oferuje wiele wymiernych korzyści, nie tylko likwiduje nadmiar wilgoci, ale także usuwa pleśń, niszcząc środowisko, w jakim powstaje, likwiduje również zapach stęchlizny. W dalszej perspektywie zmniejsza koszty ogrzewania w mieszkaniu lub domu. Elektroosmoza jest nieinwazyjną metodą, polegającą na wytwarzaniu poziomej blokady przeciwwilgociowej. Emitowane pole elektromagnetyczne powoduje ruch wilgoci w kierunku gruntu i zastępuje przeciwwilgociową izolację poziomą ścian i piwnic. Rozwiązanie to nie wymaga żadnych prac budowlanych, stosowania środków chemicznych czy wierceń. Montaż aparatów odbywa się podczas normalnej eksploatacji budynku. Zabieg ten sprawdza się na różnych powierzchniach takich, jak kamień, cegła, beton, mur mieszany i inne. Problematyczna wilgoć lub woda jest sprowadzana do ziemi, pozostawiając osuszone mury. Cały proces jest uzależniony od stanu początkowego zawilgocenia, stopnia zasolenia oraz grubości muru. Niewykluczone, że będzie musiał być połączony z odgrzybianiem budynku.

Firma Dezynfeusz oferuje skuteczne zabiegi elektroosmozy, dostosowane do indywidualnych warunków. Posiada wieloletnie doświadczenie, jak również wszystkie niezbędne certyfikaty, potrzebne do wykonania kompleksowych prac. Nadają one również uprawnienia do posługiwania się najlepszym sprzętem i środkami, wspomagającymi pracę. Prowadzimy działania z zakresu DDD, począwszy od fumigacji po sprzątanie specjalistyczne i osuszanie budynków. Stawiamy na rozwój naszych pracowników, którzy stale się szkolą. Zakres naszych usług rośnie proporcjonalnie do zapotrzebowań klientów. Warto nam zaufać, ponieważ wykonywana przez nas metoda elektroosmozy jest skuteczna dla każdej grubości murów. Po osuszeniu powierzchni następuje całkowita blokada możliwości ponownego zawilgocenia.

Dojazd gratis!
Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.

Polecają nas

Dojazd gratis!

Nasi specjaliści dojeżdżają na zlecenie za darmo w promieniu do 50 km od Rzeszowa.